Site menu:

Pałac w Krowiarkach odzyska swoją świetność?

To pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Pałac w Krowiarkach ma nowego właściciela.

31e535e9a076410ef0dd08576582c270

Jest nim Spółka Kalydna. W przeciwieństwie do poprzedniego właściciela, który doprowadził obiekt do ruiny, obecny pragnie wyremontować tę budowlę i przywrócić jej dawną świetność.
Spółka Kalydna ma konkretne plany co do przeznaczenia w/w obiektu, które poznamy z początkiem przyszłego roku. Propozycji jest kilka, a konkretne decyzje zależą od inwestorów i innych czynników. Może będzie tu rezydencja (aczkolwiek pewną przeszkodę stanowi otoczenie), obiekt na cele rekreacyjne lub do społecznego wykorzystania (np. muzeum).
W miesiącu wrześniu zostaną wykonane roboty zabezpieczające wieżę, wymiana elementów dachu, usunięcie niebezpiecznych czynników powodujących dalsze niszczenie konstrukcji dachowej (np.: rośliny, drzewka na dachu). W czasie trwania robót wieża będzie ściągnięta na dół. Do wykonania robót dachowych – ściągnięcie eternitu, zatrudniona będzie firma z terenu Gminy. W przyszłym roku jako cel główny spółka założyła sobie wykonanie projektu obiektu. Właścicielom zależy aby obiekt przywrócić do „prawie” takiej samej postaci jak przed wybuchem wojny. Wiążę się to z wykupem ziemi od Agencji Rolnej. Planowane jest odtworzenie wszystkich sal i elementów zabytkowych Pałacu w Krowiarkach. Obecnie zbierane są informacje i wiadomości o pałacu celem wydania publikacji, ponieważ nikt w Polsce nie wie co to są Krowiarki i jaki posiadają skarb. Mieszkańcy Krowiarek mogą się cieszyć i być dumni, że po tylu latach rozkradania i dewastacji, obiekt ma szansę stać się dumą i ozdobą okolicy.

Dorota Olbrich – Głos Gminy Nr 3 (78)

Komentarze

Autor: lumek1
Data dodania 26 grudnia 2009 15:17

Czytając ten artykuł, że pałac ma nowego właściciela i że jest nadzieja że odzyska swą świetność to naprawdę kamień spadł mi z serca bo naprawdę szkoda by było takiej perełki architektonicznej.

Dodaj komentarz