Site menu:

Wieża ściągnięta!

Dzisiaj, w godzinach porannych pojawił się przy pałacu dźwig, który ściągnął wieżę.

wieza sciag

Jednak nie tak jak zapowiadaliśmy, że na początku września ruszą prace przy wieży, bowiem dzisiaj pojawił się dźwig, który ściągnął wieżę i przewiózł ją do zakładu konserwacyjnego.
Wieża została podzielona na dwie części, które kolejno dźwig powoli ściągał na ziemię.
Paweł Młyńczyk, osoba odpowiedzialna za renowację pałacu mówi: Zagrożenie zawalenia wieży zostało opanowane i możemy teraz spać spokojnie. Akcja była szybka i sprawna. To był ostatni dzwonek na demontaż wieży, stan jej był naprawdę tragiczny i prosiła się o pomoc przed jesiennymi wiatrami. Udało się!

Komentarze

Autor: Daniel
Data dodania 26 grudnia 2009 15:11

Nareszcie zaczynają z remontem. Wszyscy się cieszemy i już napewno się nie umiemy doczekać, aż skończą robote, która się jeszcze długo będzie ciągnąć

Autor: ToAr
Data dodania 26 grudnia 2009 15:12

Będzie długo trwać i miejmy nadzieję, że wszystko zostanie dokładnie wykonane. Pałac przez wiele lat stał odłogiem, to teraz trzeba czasu, aby przywrócić pałacowi dawną świetność!

Autor: Skatmen
Data dodania 26 grudnia 2009 15:12

jak rozdzielili ta wierze na 2 czesci? przecieli?

Autor: ToAr
Data dodania 26 grudnia 2009 15:13

tak, przecięli, wieża jest drewniana, okuta tylko cynkiem podobno, ostatecznie podzielili ją na trzy części.

Autor: romstar
Data dodania 26 grudnia 2009 15:13

Na podstawie fotograficznej relacji z czynności demontazu wieży, mam wątpliwości co do dobrych intencji nowego właściciela w przedmiocie restauracji pałacu. Przygladając sie dokładnie całemu procesowi i temu co widać na zdjęciach, to wieżę potraktowano jak złom nadający się na wysypisko. Rzucono ją jak śmieć na platformę nie dbając o elementy jej szczególnego wystroju. Widać jak pokiereszowane są poszczególne elementy. Nie przyłożono żadnej troski o zachowanie naturalnego wyglądu, poprostu odcięto i koniec. Dla przykładu podam, że w Strzelcach Opolskich trwa obecnie remont kapitalny wieży ratuszowej i nikt nie pokusił się o jej odcięcie a cała restauracja odbywa się z rusztowania fahowo zamontowanego i detal po detalu jest wymieniany razem ze strukturą nośną. Coś mi sie wydaje, że demontaż wieży pałacowej ma związek z ostatnio modnymi poszukiwaniami skarbów na wieżach kościelnych, ratuszowych i pałacowych. Obym się mylił?

Dodaj komentarz